Bu sene 97. Yılı  kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri, Hendek Cumhuriyet alanındaki çelenk koyma töreninin ardından hava muhalefeti nedeni ile ilk kez ilçemize yeni kazandırılan TEM Otoyolu bağlantısı üzerinde bulunan Hendek Kapalı Spor Salonunda yapıldı.
      Salonda okullara tahsis edilen alanlar okullarımız öğrencileri ve velilerimizce dolduruldu. Etkinlikler büyük bir coşku ve eğlence içerisinde okul öğrencilerinin okuduğu şiirler ile devam etti. Bayram etkinliği programı kapsamında ilçemiz okulları öğrencileri tarafından sergilenen halk oyunları büyük beğeni ve alkış topladı. Halk Oyunları gösterilerinin ardından yapılan geleneksel çuval yarışı ve halat çekme müsabakaları izleyenlerin hoş vakit geçirmelerini sağladı.
Kapalı spor salonunda yapılan etkinlikler,  kompozisyon ve şiir dallarında dereceye giren öğrenciler ile çeşitli yarışmalarda derece alan okul takımlarına Kaymakamımız Sayın Orhan BURHAN ve Belediye Başkanımız Sayın İrfan PÜSKÜLLÜ tarafından verilen ödül ve hediye töreninden sonra sona erdi.