Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Zafer Bayramı törenine Kaymakamımız Orhan Burhan, Askerlik Şube Başkanı Asteğmen Cihat Turan,  Cumhuriyet Savcısı Mustafa Özyürek, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
           Tören, Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın  okunmasıyla başladı. Törende Askerlik Şubesi Başkanı Asteğmen Cihat Turan  günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
            Asteğmen Cihat Turan; “Bugün Kahraman Türk Ordusunun, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, bağrından çıktığı Yüce Türk Milleti ile bir bütün olarak verdiği destansı mücadelenin sonunda, tarihe altın harflerle yazdırdığı büyük zaferin 96’ncı yıldönümünü gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Türk tarihinde, 26 Ağustos 1071 tarihinde Malazgirt Meydan Muharebesi neticesinde kazanılan zaferle Anadolu’nun Türk yurdu olduğu tescillenmiş, yine 26 Ağustos 1922 günü başlatılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlandırılarak Devletimizin yeniden inşa süreci başlatılmış ve ilelebet payidar kalacak Yeni Türk Devletinin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırılmıştır.  30 Ağustos’ta kazanılan bu zafer, aynı zamanda Aziz Milletimizin çağdaşlaşma yolunu açan, modern çağın gerektirdiği siyasi, hukuki, ekonomik ve sosyal reformları gerçekleştiren Türk İnkılabına ışık tutan bir meşale olmuştur. 30 Ağustos, aynı zamanda ordumuza ‘Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’ olarak da armağan edilmiştir. Başta bu eşsiz Zaferin mimarı ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları ile vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi Rahmet ve saygıyla, kahraman Gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum” dedi.
         Konuşmaların ardından, Hendek Kuva-i Milliye Üyesi Nuri Çamur ve lise öğrencileri tarafından şiirler okundu. Tören Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabulü ile sona erdi.
      30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Hendek’teki şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi. Uludere Park Tesisleri’nde verilen yemeğe Kaymakamımız Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Deniz Kün, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula, daire amirleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
       Yemek öncesi Kaymakamımız Orhan Burhan, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ve AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, masaları tek tek gezerek misafirleri selamladı.