İlçemizde Engelliler Haftası dolayısıyla program düzenlendi. Hendek Anadolu Lisesi tarafından Ticaret Merkezi Konferans salonunda düzenlenen programa Kaymakamımız Orhan BURHAN, Belediye Başkanı Turgut BABAOĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin ERKAYA ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri DOĞAN, Hendek Devlet Hastanesi Başhekimi Sedat AYDIN ve diğer kurum amirleri katıldılar.
Program, saygı duruşu ve ardından işaret diliyle İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un günün anlamına uygun mektubu okundu. Etkinlikte açılış konuşmasını yapan El Ele Engelliler Yaşam Derneği Başkanı Esin AYGEN engelli olmanın bir sorun değil; ancak engelliliğin toplumun  tartışmasız bir gerçeği olduğunu söyledi.
Programa engelli bireylerin başarı öykülerinin anlatıldığı  sinevizyon gösterisiyle devam edildi.  Sonrasında Okul Hal Roket takımının engelli bireyler için hazırladıkları ‘’akıllı ev’’ projesi büyük bir beğeni topladı.
Katılımın yoğun olduğu etkinliğe ‘Biz de Varız’ ve ‘Empati’ adlı tiyatro oyunları ile davam edildi.Hendek Anadolu Lisesi  öğrencilerinden görme engeli olan Ayşegül DEMİRYOLU’nun duygulandıran konuşmasından sonra okul başarılarıyla dikkat çeken öğrencilerimize Kaymakamımız Orhan BURHAN tarafından hediyeleri takdim edildi.