Sayın Kaymakamımız Orhan BURHAN Başkanlığında, Belediye Başkanı İrfan PÜSKÜLLÜ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur KORKMAZ, İlçe Daire Amirleri İmar Barışı Kanunu Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.
İlçemiz Mahalle Muhtarları ile Belediye Rasimpaşa Konferans salonunda İmar Barışı Hakkında Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce bilgilendirme toplantısı yapıldı. 
Ülkemizde yaşanan imarla ilgili sorunlara çözüm getiren “İmar Barışı Kanunu” yapı kayıt sisteminin doğru, hızlı ve etkin bir şekilde işleyebilmesi ve vatandaşlarımızın “İmar Barışı Kanunundan” azami derecede yararlanabilmesi için sistem ile ilgili bilgi verildi.
7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasına İlişkin Kanun 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış ve Yapı Kayıt Belgesi verilmesine ilişkin hükümleri yayımı tarihinde yürürlüğe girmiştir. Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar ise 06.06.2018 tarihli ve 30443 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış ve başvurular 08.06.2018 tarihi saat 13.00 itibarıyla başlamıştır.

           Bu kapsamda “İmar Barışı” iş ve işlemlerine yönelik olarak, bilgi edinmek için TIKLAYINIZ
           Ayrıca e-devlet üzerinden başvuruların nasıl yapılacağına dair adım adım bilgilendirme videosunu izleyebilirsiniz.