Hendek Kaymakamı Orhan BURHAN, beraberinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Meral UYGUN ile birlikte, engelli ve yaşlı aile ziyaretlerine devam ediyor.
 
İlçemiz Akova Mahallesinde engelli kızı ile birlikte ikamet eden Ayşe KÜNEY ile Sarıdede Mahallesinde oğlu ile ikamet eden Şükriye ÖKTEM isimli vatandaşlarımız ziyaret edilerek, bir süre sohbet edildi.
 
    
 
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanarak, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından kaynak tahsis edilen, “ Ev Temizlik Projesi” kapsamında ev temizlikleri yapılan ve hizmetleri görülen 2 vatandaşlarımıza yapılan proje desteği yerinde incelendi. Engelli ve yaşlı vatandaşlar ise bu uygulamadan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek böyle bir projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere dua etti.
 
    Ayşe KÜNEY ve kızı Ümit KÜNEY ‘e, 2022 sayılı yasa kapsamında Engelli aylığı ödenmekte ve Evde Bakım aylığından faydalanmaktadırlar. Şükriye ÖKTEM ise yaşlılık aylığı almaktadır. Ayrıca Ev Onarım projelerinden faydalandırılan Şükriye ÖKTEM ’in ikamet ettiği konutunun çatı tamiri Vakfımızca karşılanarak tamiratı yaptırılmıştır.
 
 
Kaymakam Orhan BURHAN, yapılan ziyaretleri; “Yetim, öksüz, engeli olan vatandaşlar şehit aileleri, gazilerimiz ve yaşlılarımız başta olmak üzere devletimizin sıcaklığını, şefkatini, güler yüzünü tüm vatandaşlarımıza göstermeye devam edeceğiz.” Şeklinde ifade etti.