Türk Milleti’nin iradesini temsil eden Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yıldönümünde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutluyor, şanlı tarihimizle ve tüm varlığını ortaya koyarak bizlere bu güzel ülkeyi kazandıran ecdadımızla gurur duyuyoruz.
 
23 Nisan, bir millet için çok büyük değer olan milli egemenlik ilkesinin Türk Milletinin hayatına giriş tarihidir.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” parolasıyla yürütülen istiklal mücadelesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, vatanın kurtarılması ve Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle nihai hedefine ulaşmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde Kurtuluş Savaşı’nı yönetmiş, Cumhuriyet’i kurmuş, gerçekleştirdiği reformlar ve aldığı tarihi kararlarla milletimizin mukadderatını değiştirmiş, Ülkemizin yarınlarını şekillendirmiştir. Bu yönüyle Türkiye Büyük Millet Meclisi, demokrasimizin ve ulusal egemenliğin sembolü haline gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bu günü “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak ilan etmiştir. Çocuklara armağan edilen tek ve evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara olan güveninin ifadesidir.
 
Dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak bütün insanlık için barış dolu aydınlık bir gelecek çağrısı olan 23 Nisan Milli Egemenlik bayramında, Millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı bu anlamlı günde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramını kutlar, sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.