Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekilmesi açısından önemli bir gündür.
Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, kalıcı çözümler üretmek için çaba göstermek, sadece engellileri ve ailelerini ilgilendiren bir husus değil, toplum olarak tüm kesimlerin ortak sorumluluğundadır.
 Devletimiz engellilerimizin kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmelerini, sosyal ve ekonomik hayata daha çok katılmalarını sağlamak için mevzuat düzenlemelerinin yanında, program ve projeler ile eğitim imkânları ve yeni istihdam olanakları oluşturmaya, bakım ve iyileştirme hizmetleri, evde bakım hizmetleri, danışmanlık ve destek hizmetleri vermeye devam etmektedir.
Baktığımız zaman hayatın çok çeşitli alanlarında önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimiz var. Bizlerin isteği engelli kardeşlerimizin, hayata küsmeden günlük yaşama katılmaları, toplum için içlerinde yatan yaşama sevincini, yetenek ve becerilerini ortaya çıkarmalarıdır.
 Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır.
       Bu duygularla, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte huzur ve mutluluk içinde yaşamlarını sürdürmelerini temenni ediyorum.