2018 Mart Ayı Muhtarlar toplantısı  Hendek Belediyesi Uludere Tesislerinde 06.03.2016 Salı günü yapıldı. Kaymakamımız Orhan BURHAN’ ın Başkanlığını yaptığı toplantıya Belediye Başkanı İrfan PÜSKÜLLÜ, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İLHAN, İlçe Jandarma Komutan V. Kd.Uzm.Bçvş Ahmet DOĞAN, Muhtarlar Derneği Başkanı Emin KULA, Daire Amirleri, Belediye Birim Amirleri, Muhtarlarımız ve Basın Mensupları katıldı.
Toplantı Muhtarlar Derneği Başkanı Emin KULA’ nın konuşmaları ile başladı, Dernek Başkanı KULA; Muhtarların genel sorunları ve münferit konuları hakkında taleplerini dile getirdi. Asfaltlama çalışmalarının devamını ve bazı mahallelerde eksik kalan kısımların tamamlanmasını talep etti ve İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında  26 yıl görev yapan ve emekliye ayrılan Meral UYGUN hanıma çalışmaları ve gayretleri için muhtarlar adına plaket takdim etti ve  sözü Belediye Başkanı Belediye Başkanı  İrfan PÜSKÜLLÜ’ ye bıraktı.
Belediye Başkanı  İrfan PÜSKÜLLÜ; Devam eden projelerin tamamlanacağını, asfalt programında Büyükşehir Belediyesince yapılan çalışmalarda Belediyemizin alt yapı hizmetlerini sağlaması nedeni ile hızlı ve verimli bir asfaltlama çalışmalarını yaptıklarını, çalışmaların devam edeceğini, başta Kaymakamlık olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları ile muhtarlarımızın destekleri ile sorunların çözüme kavuşturulacağını belirtti.
Kaymakamımız Orhan BURHAN; Belediyemiz, kurumlarımız ve muhtarlarımız ile koordinasyon içinde çalışmaların ve sorunların çözümü için her türlü çalışmayı yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz, yatırımların  hızlanması için gereken neyse yerine getireceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşleri Sayın Emine ERDOĞAN hanımefendilerin başlatmış olduğu okuma yazma seferberliği kapsamında Sakarya ilinde nüfusu bizden yüksek olan ilçeler dahil olmak üzere hepsinin üzerinde bir katılımla ilçemiz birinci sırada yer almaktadır. Bu bize ayrı bir sevinç ve gurur kaynağı yaşatmaktadır. Ancak tespitini yaptığımız kadarı ile halen okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız bulunmakta bu vatandaşlarımıza ulaşmak için gerekli çalışmaları yapacağız, gerekirse hizmeti evlerine kadar ulaştırırız. Bu konuda muhtarlarımıza hem teşekkür ediyor hem de çalışmaları devamı için desteklerini bekliyoruz. Posta işlemlerinde muhtarlarımıza düşen görevlerde bazı aksaklıkların olduğu tepit edilmiş bu aksaklıkların çözümü noktasında PTT Müdürlüğü ve Muhtarlar Derneğimiz vasıtası ile muhtarlarımızla bir çalışma yapacağız.
 Bir diğer husus ise askerlik çağına gelen gençlerin sevk, bakaya ve diğer askerlik işlemlerinde ilgililere ulaşılamaması, bağlı olunan Askerlik Şubesinin Nüfus kaydı sebebi ile Hendek olarak görünmesi ancak ilçe dışında ikamet etmeleri ve  bununla birlikte posta yolu ile ulaşılamama sebebi ile eksik ve zamanında yapılmayan işlemlerin neticesinde  idari para cezalarının ve yoklama kaçaklarının sayılarının son zamanlarda attığıı gözlemlenmiştir. Mahalle Muhtarlarımızın bu konuda gerekli duyuruları ve bilgilendirmeleri yapmaları bakaya ve idari para cezası işlemlerinin  sayısını azaltmada yardımcı olacaktır dedi.
Muhtarlarımızın dilek ve şikayetleri dinlendikten sonra toplantı sona erdi.