İlçemizde her ay düzenli olarak yapılan Muhtarlar Toplantısı, 08 Mayıs 2018 Salı günü  Hendek Belediyesi Uludere Tesislerinde kahvaltı programı ile İlçemiz Kaymakamı Orhan BURHAN Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Baylan, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Jandarma Komutan V. Hakan Mutlu, Müftü Abdurrahman ŞAHİN, Sağlık Müdürü Fatih YAĞMUR, Malmüdürü Muammer Öğretici Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erhan SUNMAN, Milli eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Kula, İlçemiz Mahalle Muhtarları katıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın amirleri toplantıda muhtarlarımızın talep ve şikayetleri dinlendi.
       İlçe gıda terim ve hayvancılık müdürü Erhan Sunman ÇKS kayıtlarının 29 Haziran son gün olduğunu hayvan küpeleme işlemlerinin artık İlçe Tarım Müdürlüğü bünyesinde yapıldığını buzağı desteklerinin dört ay işletmede kalmak şartıyla 2 Temmuz 31 Ağustos tarihleri arasında desteklerin yatırılacağını gerekirse hafta sonra işlem yapabileceklerini ifade etti..
Muhtarlar Derneği başkanı Emin Kula Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesinde değişiklik olduğunu ifade etti. mezarlık temizlikleri için hizmet alımı ihalesi yapıldığını bu nedenle işlemlerin biraz vakit alacağını ifade etti.
İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin camilerin temizliği ile ilgili belediyeden destek verileceğini eksik olan din görevlerinin sözleşmeli olarak alınarak Ramazan ayına gidileceğini Ramazan ayı münasebetiyle gerekli tedbirleri aldıklarını ifade etti..
       İlçe Sağlık Müdürü Fatih Yağmur seyyar sandık uygulamasının ne şekilde olacağını anlattı tek hekim raporu’nun seyyar sandık için yeterli olduğunu raporda seyyar sandık talebi vardır ibaresinin bulundurulması gerektiğini ifade etti.
      Kaymakamımız Orhan Burhan seçim dönemi nedeniyle seçmen askı listesinde ismi olmayanların ilçe Seçim Kurulularına başvurmalarının sağlanması gerektiğini askı listelerinin korunmasında muhtarların büyük sorumluluğu olduğunu ilk kez bu seçimde seyyar sandık uygulaması yapılacağını, seçim suçları konusunda dikkatli olunmasını, başıboş hayvanların bırakılması ve ceza uygulamasının devam devam ettiğini alınan İlçe İdare Kurulu Kararı ve bunun halka duyurulmasının yapılmasına rağmen başıboş hayvanların hala mevcut olduğunu bu nedenle 259 TL para cezası uygulandığını bunun asgariye inmesi gerektiğini, ad- soyad değişikliği taleplerinin olması gerekenden az olduğunu, bilinen yanlış isim ve soy isimleri olan kişileri kaymakamlığımıza müracaat etmelerini sağlanması gerektiğini ifade etti.
         Toplantı karşılıklı dilek ve temennilerle sona erdi.