İlimiz Valisi Sayın Ahmet Hamdi NAYİR, 10 Ocak Perşembe günü Kaymakamlığımızı ziyaret etti. Kaymakamımız Orhan BURHAN’ dan ilçemizde yürütülen hizmetler ve  devam eden yatırımlara ilişkin brifing alan Sayın Valimiz İlçe İdare Şube Başkanları ile de tanışma toplantısı gerçekleştirdi.
Merkezi idare ve taşra teşkilatları ile birlikte yürütülen görevlerin bir bütün olduğunu ve her birinin katkısının büyük olduğunu ifade eden Vali Nayir;
 “Devlet ve vatandaş arasında köprü olan her görev kutsaldır. Vatandaşlarımızın problemlerini çözmek amacıyla hareket edilmelidir. Bununla birlikte görevler arasında herhangi bir üstünlük ve önem ayrımı yapmıyoruz. Birbirine bağlı olarak yürütülen işlerde herkesin görevi, zincirin bir halkası gibi önemlidir. Hakkı verilerek ifa edilen her görev büyük bir önem arz etmektedir. Merkezi yönetimi hakkıyla temsil etmek için ifa edilen her görevin önemli olduğuna inanmamız gerekir.
           İnsanların bir disipline, emniyet ve asayiş hizmetlerine ihtiyacı olduğu için devlet kavramı ortaya çıkmıştır. Milleti yok sayan bir devlet anlayışı olamaz. Devletimizi yüceltecek olan devlet için çalışan kişilerdir. Zaman bireysel değil ekip çalışması ve ihtisaslaşmanın önemli olduğu bir zamandır. Vatandaşlarımıza devletin fedakârlığını, samimiyetini ve kuşatıcılığını hissettirmeliyiz.
İlimizde ve ilçelerimizdeki yerel yönetimler, STK’lar, üniversite birimleri milletimizin ortak zenginlikleri ve ortak gücüdür. Her kurum ve kuruluşumuzun birlikteliğine ihtiyacımız olduğu kadar, diğer paydaşlarla da istişare etmemiz, hizmet anlamında bizlere ve ilçelerimize büyük yarar sağlayacaktır.” dedi.
Toplantının ardından ilçe protokolü ile birlikte Kaymakamlığımız Birimlerini ve Adalet Sarayını gezerek yetkililerden bilgi alan ve personele de görevlerinde başarılar dileyen Sayın Valimiz ilçemizin simgelerinden Bayraktepe’yi de ziyaret ederek birçok imparatorluğa ait kitabeleri de içerisinde barındıran müzeyi gezdikten sonra ilçemizden ayrıldı.