Diyarbakır Emniyet Müdürü iken 24 Ocak 2001'de düzenlenen silahlı saldırı sonucu 5 polis memuruyla birlikte şehit edilen Ali Gaffar OKKAN için İlçemiz Aile Kabristanlığında anma töreni düzenlendi.
 
        Şehit emniyet müdürünün şehadetinin 18. yıl dönümünde düzenlenen anma törenine Sakarya Valisi Ahmet Hamdi NAYİR, Eskişehir Valisi Özdemir ÇAKACAK, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit DİKBAYIR, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi DURSUN, Hendek Kaymakamı Orhan BURHAN, Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih KAYA, Eskişehir İl Emniyet Müdürü Engin DİNÇ, Sakarya İl Jandarma Komutanı Cengiz YİĞİT, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin ERKAYA, Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet KAVAKÇI, Şehit Ali Gaffar OKKAN’ın eşi Zerrin OKKAN ve kızı Sezin OKKAN ÇALIŞKAN, ablası Sebahat ARSLAN ve kardeşi Gülsüm ÖZGEN ile siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
 
        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar OKKAN' ın özgeçmişi okundu. Protokol üyelerinin konuşmaları ardından Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi. Aile Kabristanlığındaki anma töreni sonrasında protokol üyeleri ve misafirlere şehidimizin ailesine ait Gaffar Okkan Pak Ekmek Fırınında ikramda bulunuldu. Daha sonra Tepecik’te yapılan Şehit Ali Gaffar Okkan Camii ve Aşevi’nin açılış töreni gerçekleştirildi.