İlçemizde geleneksel hale gelen Selman Dede Şenlikleri  ve  yağlı güreş etkinlikleri  Güreş  Ağası  Selman SEVER tarafından MOSS Kafede verilen davet ile başladı. Davete Kaymakamımız Orhan Burhan, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, 25. Dönem Milletvekili Ali İnci, MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin, Meclis Üyesi Şenay Sakal, Belediye Başkan Yardımcıları ve davetliler katıldı.
Hendek Belediyesi´nin geleneksel hale getirdiği Selman Dedeyi Anma, Sünnet ve Güreş Etkinliği 1 Temmuz 2018 Pazar günü gerçekleşecek.
Selman Dede Sünnet Şenliğinde, her yıl 250-300 arasında çocuğumuz sünnet olmakta ve sünnet elbiseleri Hendek Belediyesi tarafından karşılanmakta olup, sünnet olacak çocuklar için kayıtlar Hendek Belediyesi Beyaz Masaya yapılmaktadır.
1 Temmuz  Pazar Günü saat 10.00’da Hendek Belediyesi Selman Dede Mesire Alanı’nda gerçekleşecek anma programına ünlü hafızlar da katılacak olup, Selman Dede Mesire Alanı´nda yapılacak olan etkinlikler için 09.00’dan itibaren Hendek Merkez Cami önünden ücretsiz olarak araç kaldırılacaktır.
 
SELMAN DEDE ANMA, SÜNNET VE GÜREŞ ETKİNLİĞİ
01 TEMMUZ 2018 PAZAR GÜNÜ PROGRAMI
 
 
09:00 KORTEJ (MERKEZ CAMİ)
09:30 KUR'AN-I KERİM TİLAVETİ VE İLAHİLER
10:00 YAĞLI GÜREŞLER
11:00 ÇOCUK OYUNLARI VE YARIŞMALAR
(ÇUVAL YARIŞI, YUMURTA TAŞIMA, HALAT ÇEKME. GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI)
14:00 ETNO SPOR İLE OKÇULUK ETKİNLİĞİ
17:00 ÖDÜL PROGRAMI