18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan "Yaşlılara Saygı Haftası" vesilesiyle Hendek Kaymakamlığı, Hendek Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün işbirliğinde Bayraktepe Sosyal Tesislerinde Melek Nişancı Huzurevinde kalan yaşlılarımız onuruna yemek programı düzenlendi.
        Programa Sayın Valimiz Ahmet Hamdi NAYİR ve eşi  Hanımefendi Münevver NAYİR, Kaymakamımız Sayın Orhan BURHAN, Hendek Belediye Başkan Vekili Mahmut Nedim ALKAN, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Musa ZOR, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz ÖĞÜTLÜ ve ilçe yöneticileri katıldı.
        Bayraktepe Sosyal Tesislerine girişinde eşi Hanımefendi Münevver Nayir ile birlikte masaları tek tek dolaşarak büyüklerimizin ellerini öpen Vali Ahmet Hamdi Nayir, hatırlarını da sorarak onlarla bir süre sohbet etti.

        “Büyüklere Saygıyı Kıymetli Bilen Bir Nesiliz”
        Huzurevi sakinlerine hitaben bir konuşma yapan ve böylesi özel bir günde büyüklerimiz ile bir arada olmaktan mutluluk ve onur duyduklarını ifade ederek sözlerine başlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Çocukluk, gençlik, olgunluk, yaşlılık hepsi bizler için var. Allah hayırlı uzun ömür verir ise, bizler de bu devrelerin tamamını yaşayıp görmek isteriz. Umarım sizler gibi hayatın en olgun, en birikimli zamanlarını da yaşamak nasip olur.

        “Sizlerin Dualarına Muhtacız”
        Biz kültür olarak, inanç olarak büyüklerimize karşı saygıyı önemli bilen, kıymetli bilen bir nesiliz. Bizim inancımızda büyüklerimize saygı göstermek, Cenab-ı Hakk’a saygı göstermekle eş tutulmuştur. Onları üzmemek, onların bize küçükken göstermiş olduğu şefkati, büyüdüklerinde küçükleri olarak bizlerin de onlara göstermesi geleneklerimizdendir. Peygamber Efendimiz (SAV) bir Hadis-i Şerif’inde, ‘Aranızda yaşlılarınız olmasaydı, belalar üzerinize sel gibi yağardı’ şeklinde buyurmuştur. Bizler millet olarak yaşlıların duasına ihtiyacımız olduğunun farkındayız.

        “Sizin İçin Daha da Fazlasını Yapmaya Gayret Göstereceğiz”
İnşallah bu aydan sonra sizleri evinizde, yurdunuzda ziyaret edip, tanışıp görüşmek istiyorum. İnşallah arkadaşlarımız ile birlikte, devlet himayesinde bulunan siz değerli büyüklerimizin rahat etmesi için neler yapılması gerekiyorsa, daha da fazlasını yapmaya çalışacağız. Sağlık, sıhhat içerisinde nice Yaşlılar Haftasını beraber kutlayabilmeyi diliyorum” dedi.

        Büyüklerimize karanfil ve çeşitli hediyeler de takdim eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu anlamlı ve güzel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.