31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimi ardından ilk Muhtarlar Toplantısı gerçekleştirildi. Uludere Sosyal Tesislerinde gerçekleşen toplantıya Kaymakamımız Sayın Orhan BURHAN, Belediye Başkanı Turgut BABAOĞLU, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Çağatay AKALIN, kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.
Kaymakamımız Sayın Orhan BURHAN konuşmasında “ Bir kısım muhtarlarımız vatandaşlarımızdan tekrar ruhsat aldı onları ve yeni seçilen muhtarlarımızı tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonra sizlerle yine toplantılar yapacağız. Kapımız her zaman sizlere açıktır. Sıkıntınız olduğunda bizleri her zaman arayabilirsiniz. Hepinize görevinizde başarılar diliyorum. Ebediyete göç etmiş olan muhtarlarımızı da Allah’tan rahmet diliyorum.  “ diyerek, 10 Nisan Polis Günü’nü kutladı.
Konuşmaların ardından, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Çağatay AKALIN, Hendek’in ilk kadın muhtarı seçilen Hüseyinşeyh Muhtarı Şükriye TATARHAN’a mazbatasını verdi. Kaymakamımız Sayın Orhan BURHAN da , Muhtar TATARHAN’ı  tebrik ederek çiçek verdi.